O KNRK INDEX

Podstawowe Informacje

Działamy od 1999 roku jako Koło Naukowe Rynku Kapitałowego INDEX, co czyni nas najstarszą organizacją tego typu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.
Poza cotygodniowymi spotkaniami członków na panelach analitycznych, na które zapraszamy nietuzinkowe osobistości ze świata biznesu, organizujemy otwarte prelekcje naukowe, konferencje finansowo-ekonomiczne oraz konkursy inwestycyjne. Na co dzień poruszamy tematy od wyceny spółek przez start-upy aż po strategie rozwoju biznesu. Mnogość projektów, zarówno nowych jak i kontynuowanych od kilku lat, ułatwia integrację ludzi o różnych zainteresowaniach i predyspozycjach. Chcemy rozwijać się w wielu kierunkach, nabywając wiedzę oraz zawiązując przyjaźnie. Tworzymy rozpoznawalną markę, stawiamy na poszerzanie kompetencji, integrację i kształtowanie kariery.

Cele naszej działalności:

Zrzeszamy ludzi pełnych pasji, zainteresowanych ekonomią, chcących aktywnie działać w kształtowaniu swojego otoczenia poprzez realizację projektów.

Promujemy naszą działalność studencką na skalę ogólnopolską poprzez udział w konkursach i konferencjach, bądź ich samodzielną organizację. 

Mając w swoich szeregach zarówno pierwszoroczniaków, jak i osoby o zaawansowanej wiedzy, staramy się wspólnie rozwijać i wzajemnie sobie pomagać. Ogromną rolę odgrywają tutaj nasi Alumni i Członkowie Honorowi, którzy nadal uczestniczą w życiu Koła.

Członkowie KNRK Index regularnie odnoszą sukcesy w ogólnopolskich konkursach finansowych, w tym w jednym z najbardziej prestiżowych, którym jest EY Financial Challenger. W 2012 roku reprezentanci KNRK Index zdobyli pierwsze miejsce, a od ostatnich trzech lat co najmniej dwie drużyny Indexu dostają się do Finału. Wśród członków i alumnów należy wyróżnić osoby, które posiadają certyfikaty Doradcy Inwestycyjnego, Maklera Papierów Wartościowych oraz grupę osób, przygotowującą się do Chartered Financial Analyst CFA.

W społeczności KNRK Index mamy również ponad 20 Alumnów Fundacji im. Lesława A. Pagi, w tym około 10 Alumnów Akademii Liderów Rynku Kapitałowego, wyjątkowego programu zrzeszającego dynamicznych i kreatywnych pasjonatów rynku kapitałowego.

Nasi Alumni pracują w czołowych firmach zarówno w polskiej jak i zagranicznej branży finansowej oraz uczestniczą w wielu prestiżowych wydarzeniach i inicjatywach. Dzięki spotkaniom z Nimi obecni członkowie KNRK Index mają możliwość uczenia się od najlepszych specjalistów na rynku.

Przez 18 lat naszej działalności mieliśmy przyjemność gościć m.in:

  • Ludwiga Sobolewskiego – prezes Zarządu GPW S.A.
  • Macieja Reluge – główny ekonomista BZ WBK
  • Wiesława Rozłuckiego – były prezes Zarządu GPW S.A.
  • Wojciecha Białka – analityk CDM Pekao S.A.
  • Piotr Krupa – Prezes Zarządu Kruk SA
  • Jakub Leonkiewicz – Partner Avia Capital
  • Rafał Bator – Partner Enterprise Investors
  • Rafał Chwast – CFO Grupa Nowy Styl
  • Krzysztof Bełech – Partner Zarządzający Satus Venture
  • Marcin Szeląg – Partner Innovation Nest
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com